Mide üşütmesine ne iyi gelir


Sponsorlu Bağlantılar

Hayatımız da bir defa da olsa, hemen hemen hepimizin başına gelmiştir, mide üşütmesi. Peki mide üşütmesine ne iyi gelir biliyor musunuz? Haa bilmiyorum diyorsunuz :) O zaman takibat başalsın :))))

MİDE ÜŞÜTMESİ
Tanımı : Midenin kaldıramayacağı ısı değişimleri nedeniyle üşütmesidîr.
Nedenleri: Özellikle sabahları aç karnına soğuk içecekler içilmesidir. Aynca alınan gıdalardaki soğuk-sıcak dengesizliğidir.

442ff1f7cc6fa572ce953ea51ac332f0 Mide üşütmesine ne iyi gelir
Öneriler: Herkesin bildiği gibi nane-limon kaynatılıp içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz kara­biber katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı mercan­köşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kı­yıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldük­ten sonra bir kesmeşekerin üzerine beş damla damlatılarak kullanılır.

Geçmiş olsun, ALLAH acil şifalar versin dileğimizle…

Meleklermekani.com


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

714 Total Views 1 Views Today

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>