Garantili Orgazm Olma Yöntemleri

Orgazm olmanın yolları ve orgazm olmanın püf noktaları. Nasıl orgazm olunur, orgazm olmak için dikkat edilmesi gerekenler. Erkeğin kendisinin orgazma ulaşmak için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatması: erkekler kısa sürede orgazm olabilirken kadınlar için bu süre daha da uzar. Bu süre kadının ilişkiye ne derece hazır olduğuyla, diğer yandan kadının vücudundaki duyarlı olduğu ve zevk aldığı bölgelerinin ne kadar uyarıldığıyla alakalıdır.

Kadınların çoğunda orgazm için direkt olarak klitoris uyarısı gereklidir. Fakat kadından kadına anatomik yapı değiştiği için, kadının klitoral olarak en uygun olduğu pozisyonun seçilmesi gerekmektedir.

Genellikle klitorisin en iyi uyarıldığı ve çiftin yüz yüze bakması nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü pozisyon erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Kadının en az uyarıldığı ve yüz yüze bakılmaması nedeniyle duygusal temasın en az olduğu pozisyon ise, kadının arkasını döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur. Fakat bu her kadında aynı olmayacağından kadın eşine en çok hangi pozisyonda uyarıldığını söylemeli veya hissettirmelidir.

“Önsevişme döneminin” uzun tutulması: Kadınlar erkekler gibi ilişkiye hemen hazır olamazlar. Aksi halde genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması yetersiz olur ve bu kadın için tatsız bir deneyime dönüşebilir ve orgazm konusu hayal olabilir. Dolayısıyla kadınlar için “önsevişme” çok önemlidir çünkü kadın ilişkiye hazır hale getirilir. Burada unutulmaması gereken önemli nokta ise ön sevişme döneminin gereğinden fazla uzun tutulmasının, hem erkeğin hem de kadının orgazm olma süresini ve orgazm şiddetini olumsuz etkilediğidir. Bunun için kadın hazır olduğunda bunu eşine söylemeli veya hissettirmeli erkek de doğru mesajı alabilmelidir.

Erojen bölgeler adı verilen bölgelerin kadın orgazmına katkısı ihmal edilmemelidir: Erojen bölgelerin uyarılmasının kadının ilişkiye daha hazır olmasının sağlanması yanında orgazm olmasını kolaylaştırıcı özellikleri olduğu bilinmeli ve unutulmamalıdır. Erojen bölgeler adını verdiğimiz bölgeler, sıklıkla meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleridir. Kadınların en erojen bölgeler bu bölgelerdir ama bu kadından kadına değişebilir. Kadın eşine tüm ilişki boyunca erojen bölgelerinin dokunulmasından hoşlandığı mesajını verebilmeli, erkek de bu konuda duyarlı olmalıdır.

Vajinal orgazm öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür ve bir kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi mümkün değildir. Ayrıca bir kadın her ilişkide vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazıları bazı ilişkilerde olur ama diğerlerinde olamazlar.

Vajinal orgazm olunamadığında ilişkinin herhangi bir zamanında kadının direkt klitoris uyarısıyla orgazm olmasına imkan tanınabilir. Ama bu sıklıkla kadın tarafından tekrarlanırsa da vajinal orgazm zorlaşabilir.

Penis boyu takıntısından” vazgeçilmelidir. Vajinanın üst 2/3′lük bölümü embriyolojik gelişim açısından alt 1/3′lük bölümünden çok daha farklı bir bölgeden gelişmektedir. Bundan ötürü bu iki bölgenin fizyolojik ve anatomik özellikleri birbirinden çok farklıdır. En belirgin farklılık sinir liflerinin dağılımındadır. Alt 1/3′lük kısım zengin bir sinir ağına sahipken, üst 2/3′lük kısımda sinir lifleri daha azdır. Bu nedenle alt 1/3′lük kısım dokunma, ağrı gibi duyaranlara çok daha hassastır. Bu durum, penis uzunluğunun kadının “orgazm olmasıyla” hiçbir ilişkisi olamayacağını da gösterir niteliktedir. Penis, zengin sinir lifleri içeriği nedeniyle en çok vajinanın alt 1/3′lük bölümünü uyarmaktadır.

Yukarıda anlatılan yöntemlerle orgazm olamama problemi giderilemediyse; her ne kadar kadında orgazm olamama nadiren jinekolojik bir nedene bağlı olsa da kural olarak yapılması gereken bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına başvurmak ve genel bir jinekolojik muayeneden geçmektir.

2550 Total Views 1 Views Today

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.