Epilepsi Nedir ? Kimlerde Görülür ? Tedavisi


Sponsorlu Bağlantılar

b16db59feed0923be6ea8d843ac23c89 Epilepsi Nedir ? Kimlerde Görülür ? TedavisiEpilepsi Hastalığı

Epilepsi hastalığı; beyinde her hangi bir bölgenin kontrol dışı aktif hale gelmesi ve bunun bir süre devam etmesi olarak tanımlanabilir. Örneğin; kol ve bacak hareketlerini sağlayan bölge aktif duruma gelirse , istemsiz kasılmalar olabilmekte.

Epilepsi her yaşta görülebilir. Kadın erkek farketmez.

Epilepsi rahatsızlığı, neden olur sorusuna ; zor bir doğum sonrasında bebeğin merkezi sinir sisteminin hasar görmesi, menenjik gibi ciddi bir rahatsızlık geçirilmesi, bir kaza sonucu beyinde hasar oluşması sonucunda epilepsi hastalığı oluşabilmektemiş.

Hastanın epilepsi nöbeti geçirmesinin nedenleri konusunda kesin birşey söyleyemeyiz. Ancak bazı şeyler epilepsi tetikleyebilirmiş.

Örneğin; fazla stres, uzun süre uykusuzluk, aşırı alkol kullanımı, dengesiz yemek, bir iş üstünde yoğun çalışmadan sonra.

Epilepsi tedavisi ise nöebeti durdurmak için veya nöbeti engellemek için doktor tarafından verilen ilaçlar kullanılmalıdır.


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

518 Total Views 1 Views Today

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>