Çatlakların sebepleri ve önleme yolları


Sponsorlu Bağlantılar

Genel olarak hamile bayanların başına gelen vücut çatlaklarının sebepleri ve önleme yollarıyla alakalı detaylı bilgileri bu yazımızdan öğrenebilir, vücut çatlaklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

3ea97ed9d3f930f77dda62eb640a2b1f Çatlakların sebepleri ve önleme yolları

Çatlaklar, cildin aşırı gerilmesi sonucunda derideki elastik dokunun kırılmasıyla oluşuyor. Başlangıç aşamasında kırmızı ile mor arası bir renkte olan büyüklü, küçüklü bu çizikler zaman geçtikçe sedefli beyaz bir renge dönüşüyorlar.

En fazla, karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşmasına önemli kilo değişimleri, hamilelik gibi durumlar sebep oluyor.

Peki, neden her hamile kadında veya her kilo alıp-vermiş kadında görülmüyor? İşte bu konuda pek eşit değiliz. Cilt yapımız oluşum olasılığında çok etkili; bazı ciltler diğerl cilt yapılarına göre daha dayanıksız olabilmekte.

Mesela, çok açık renkli ciltler çatlak oluşmasına daha yatkın. Ne yazık ki, oluşan çatlakları yok edecek mucize bir reçete yok; vücut çatlakları malesef kalıcı. Fakat, oluşumlarını ısrarlı bir bakımla önlemek mümkün.


Sponsorlu Bağlantılar

Çatlakları önlemenin yolları;

1- Cildinizi her gün bir kremle nemlendirin. Kremler hem çatlamaya karşı cilde gereksinim duyduğu suyu verecek hem de cildin esneme kapasitesini artıracaktır.

2- Bol, bol su için.

3- A, E ve C vitaminleri bakımından zengin yiyeceklerle beslenin.

4- Spor yapın.

5- Kısa süreler içinde kilo alıp vermemeye dikkat edin.

6- Hamileyseniz, kilonuzu doktorunuzun tavsiye ettiği sınırlar içinde tutmaya önem verin.


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

234 Total Views 1 Views Today

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>