Bakımlı Ellerin Sırrı


Sponsorlu Bağlantılar

ce5f8c764e6bdfcd74f4c4e332c2f4b6 Bakımlı Ellerin SırrıEller bir kadının güzelliğinin aynasıdır. Yüz ya da vücudun çeşitli yerleri makyaj, operasyon ya da diğer uygulamalarla genç ve canlı gösterilebilirken eller yaşı ele veren en önemli açık noktalardır. Bu nedenle ekstra ilgiyi hak ederler.

Güzel, bakımlı ellerin sırlarını paylaşalım;

Çatlak eller açık havada çalışan ya da ev işleri ile ilgilenen kadınların en büyük problemidir. Kalın bir tabaka nemlendirici ve koruyucu krem işe başlanmadan önce ellere mutlaka sürülmelidir. Vazelin eller için etkili bir koruyucudur. Gece yatılmadan önce vazelin sürdükten sonra pamuklu eldivenler giyilmesi elleri yumuşatır. Ayrıca ağır işler yaparken eller eldiven giyilerek mutlaka korunmalıdır.

Eller için en güzel losyon haşlanmış patatestir. 1 ortaboy patatesi yumuşayana kadar haşladıktan sonra ezip 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile püre yaprak ellere sürmek ve 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulamak mucize etkiler yaratacaktır.

Tırnak Kırılması

Kökü bizde tekrar uzayacak, ama uzun ve güzel tırnakların arasında kırık bir tırnak olmasını isteyecek biri yoktur. Kırılan tırnağı onarmak için en güzel malzeme poşet çayın dış kabıdır. Telamsı bu kağıttan küçük 2 parça keserek tırnağa alttan ve üstten tırnak cilası ile yapıştırın. Kuruyunca bir kat daha oje ile görüntüsünü güzelleştirin.

Oje Lekeleri


Sponsorlu Bağlantılar

Solan ve dökülen ojeleri engellemenin tek yolu kuruyan ojenin üzerine bir kat renksiz cila sürmektir.

Soluk tırnaklar

Tırnaklarda renk bozukluğu ve solmanın nedeni kan dolaşımının zayıf olması ve kansızlıktır. Demir içeren besinlerle takviye yapılmalıdır.

Kat kat ayrılan ve kırılan tırnaklar:

Aseton ve kalitesiz cila/ojeler tırnakları kurutarak kat kat ayrılmalarına, kırılmalarına neden olabilir. Kalitesine güvenmediğiniz ürünler kullanmayın ve e vitamini içeren nemlendiricilerle düzenli tırnak masajı yapın.

Yapay tırnaklar

Takma tırnaklar çok çekici ve bakımlı görünmesine karşın kimyasallarla yapıştırılır ve tırnağın üst tabakasını bozar. Mecbur kalınmadıkça kullanılmamalı ve ne olursa olsun 3 günden fazla elde kalmamalıdır.


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

335 Total Views 1 Views Today

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>